Surowiec zielarski luzem – Żywokost lekarski, Mazurski Chućkogój 1kg

Surowiec zielarski luzem – Żywokost lekarski, Mazurski Chućkogój 1kg

Wyróżnione
100 

Zastosowanie: wyłącznie do użytku zewnętrznego- jako wywar, okład, maść.

Ułatwia gojenie ran, blizn, na bóle kości i stawów, problemy z żylakami, skutecznie łagodzi dolegliwości skórne: rany, oparzenia, złamanie kostki, skręcenia- redukuje bolesność tego miejsca. Siniaki, ugryzienia przez owady, ból oczu, zmęczenie, worki po oczami, egzema, zmarszczki, naciągnięcia mięśni, łuszczyca.

Jest stosowany w medycynie od wieków, głównie przy problemach z tkanką kostną, skutecznie leczy choroby kręgosłupa, stawu biodrowego, kolan, bóle reumatyczne, rwę kulszową.

Okolica Browiny słynęła kiedyś z ziela „chućkogój” czyli z żywokostu lekarskiego zbieranego na skarpach doliny rzeki Marózki i okolic wzgórz Grunwaldu.

Nasze surowce zielarskie powstają wyłącznie z naturalnych składników, najwyższej jakości i nie zawierają sztucznych dodatków, konserwantów oraz barwinków.

Sposób stosowania:

Nalewka z żywokostu lekarskiego:

1-2 korzenie żywokostu należy dokładnie umyć i dość drobno posiekać, po czym wsypać do czystej butelki. Całość zalewamy spirytusem i odstawiamy w nasłonecznione miejsce na przynajmniej 2 tygodnie. Nalewkę żywokostową można używać tylko do celów zewnętrznych i przez krótki okres czasu.

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu oraz szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Rok produkcji: 2018

Uprawa ziół tradycji mazurskiej i krajów kolonialnych

 

Posiadane uprawnienia wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2009 ( Dz. U. z 2009, Nr 21, poz.n8) w zakresie prawa do sprzedaży produktów leczniczych w placówkach obrotu pozaaptecznego.

Nasz kantor jest zielarnią Turowskiego Młyna, manufakturą młyńską gotową przygotować mieszanki ziół na Państwa życzenie.

Nawiązujemy do zwyczajów lokalnych związanych z tradycyjnym zbiorem ziół mazurskich. Okolica Browiny słynęła kiedyś z ziela „chućkogój” czyli z żywokostu lekarskiego zbieranego na skarpach doliny Marózki. Od czasów średniowiecza działał w okolicy Turowski Młyn, młyn wodny gdzie mielono różnego rodzaju nasiona i gdzie zawsze tętniło życie ludności mazurskiej z wieloma tajemnicami i sekretami. W wiosce znajdował się również sklep kolonialny gdzie można było nabyć owoce, przyprawy i zioła z dalekich zamorskich krain.

Browina to siedziba Krainy Pogody Ducha – inicjatywy lokalnej stworzonej dla przywracania tradycji życia gospodarczego i społecznego na wsi. Celem naszym jest Pogodę Ducha człowiekowi pomóc przywracać po przez lokalną wytwórczość produktów i usług. Odtwarzanie rekonstrukcji historycznych które animujemy, pokazuje jak Pogodę Ducha ratowano dawniej w czasie wielkich wydarzeń, wojen, bitew, życia codziennego.

Linia Herbat Pogodynka na dobre samopoczucie z własnej, naturalnej uprawy składa się z ziół występujących na terenie Mazur oraz upraw popularnych w różnych kulturach kolonialnych, a które mogą być uprawiane również na mazurskiej wsi. W sielskim krajobrazie Mazur ludzie od wieków radzili sobie z problemami i niedogodnościami w samopoczuciu. Zioła były zarówno zbierane z własnych pól jak i zakupywane w sklepach kolonialnych.

Zapraszamy wszystkich do poszukiwana odpowiednich ziół dla własnej pogody ducha oraz lepszego samopoczucia.

Nasze zioła posiadają również szereg innych właściwości na wiele dolegliwości.

Na poprawę nastroju oraz na dolegliwości polecamy Państwu całą gamę naszych produktów prozdrowotnych: ekologiczne Herbatki, mieszanki ziół, zioła jednoskładnikowe.

Zioła mieszamy na życzenie klienta, służymy pomocą przy wyborze ziół na dane dolegliwości. Podpowiemy oraz dobierzemy dla Państwa odpowiednie zioło.

Wytłumaczymy jak działa i sposób stosowania aby skuteczność była w 100 %.
Gwarancja jakości oraz działania.

Kontakt
Telefon:
603 321 191
E-mail:
bok@surowce-naturalne.pl

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish