Sprzedam kamień polny i głazy narzutowe różnej wielkości m. Gryźliny woj. warmińsko-mazurskie

Sprzedam kamień polny i głazy narzutowe różnej wielkości m. Gryźliny woj. warmińsko-mazurskie

Wyróżnione
Bez ceny

W naszej ofercie posiadamy kamienie polne różnej wielkości oraz duże głazy. Oferujemy zarówno materiał, który może służyć do budowy ogrodzeń, alejek, tarasów, palenisk, kwietników, jak i niekonwencjonalne propozycje wykorzystania tego naturalnego surowca:

Budowa konstrukcji z koszy gabionowych – doskonale nadających się jako elementy małej architektury, czy altan ogrodowych o unikalnym surowym, a jednocześnie ekologicznym charakterze.
Artystyczna aranżacja przestrzeni – kamienne elementy dekoracyjne zarówno wolnostojące jak i stanowiące dopełnienie architektury czy artystyczne wykończenie wnętrz.
Głaz jako wytwór żywiołu jest jednocześnie nośnikiem naturalnego piękna – należy je tylko wydobyć. We współpracy z zespołem artystów realizujemy zlecenia rzeźbiarskie.
Zapewniamy kompleksową obsługę przedsięwzięć od etapu projektu po wykończenie.

Głazy narzutowe i kamienie polne to świadectwo działalności na terenach Polski lądolodu. Różnej wielkości i zbudowane z różnych rodzajów skał, takich jak granity, amfibolity, gnejsy, granitognejsy, porfiry i kwarcyty o dużej wytrzymałości i odporności na działanie czynników klimatycznych pokrywają tereny północnej i środkowej Polski.
Drobniejszy materiał zbierany z pól stanowi uciążliwość dla rolników, jednocześnie znajdując szerokie zastosowanie w budownictwie.
Największe okazy stanowią ciekawy obiekt badawczy dla geologów, niekiedy zyskując status pomników przyrody, choć w tradycji ludowej często noszą miano „Diabelskich Kamieni”, zrzuconych, czy też upuszczonych przez siły nieczyste ku utrapieniu miejscowej ludności.

COIN Krzysztof Bucholski

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish