Sprzedam kamień polny i głazy narzutowe różnej wielkości m. Gryźliny woj. warmińsko-mazurskie

Wyróżnione
DSC01250.jpgkamien
głąazy
kosz-gabionowy

W naszej ofercie posiadamy kamienie polne różnej wielkości oraz duże głazy. Oferujemy zarówno materiał, który może służyć do budowy ogrodzeń, alejek, tarasów, palenisk, kwietników, jak i niekonwencjonalne propozycje wykorzystania tego naturalnego surowca:

Budowa konstrukcji z koszy gabionowych – doskonale nadających się jako elementy małej architektury, czy altan ogrodowych o unikalnym surowym, a jednocześnie ekologicznym charakterze.
Artystyczna aranżacja przestrzeni – kamienne elementy dekoracyjne zarówno wolnostojące jak i stanowiące dopełnienie architektury czy artystyczne wykończenie wnętrz.
Głaz jako wytwór żywiołu jest jednocześnie nośnikiem naturalnego piękna – należy je tylko wydobyć. We współpracy z zespołem artystów realizujemy zlecenia rzeźbiarskie.
Zapewniamy kompleksową obsługę przedsięwzięć od etapu projektu po wykończenie.

Głazy narzutowe i kamienie polne to świadectwo działalności na terenach Polski lądolodu. Różnej wielkości i zbudowane z różnych rodzajów skał, takich jak granity, amfibolity, gnejsy, granitognejsy, porfiry i kwarcyty o dużej wytrzymałości i odporności na działanie czynników klimatycznych pokrywają tereny północnej i środkowej Polski.
Drobniejszy materiał zbierany z pól stanowi uciążliwość dla rolników, jednocześnie znajdując szerokie zastosowanie w budownictwie.
Największe okazy stanowią ciekawy obiekt badawczy dla geologów, niekiedy zyskując status pomników przyrody, choć w tradycji ludowej często noszą miano „Diabelskich Kamieni”, zrzuconych, czy też upuszczonych przez siły nieczyste ku utrapieniu miejscowej ludności.

COIN Krzysztof Bucholski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Surowce Naturalne
ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPolishPortugueseRussianSpanish